Не обов’язково дошку підлоги укладати самостійно, можна це доручити і професіоналам, але хоча б загальне уявлення про це потрібно мати кожному, хто планує використовувати дошку для покриття підлоги. Ці елементарні знання дозволять найбільш оптимально вибрати необхідний тип дошки, як за розмірами, так і за якістю, а також технологічно грамотно укладати дошку для підлоги або контролювати роботи з укладання підлоги, якщо її виконують інші.
Укладання підлоги – завершальний етап у будівництві житла. До цього моменту вже повинні бути встановлені всі несучі конструкції, вікна, двері, виконані основні оздоблювальні роботи, у тому числі з вирівнювання стін та підлоги.
Використовуються три основні способи укладання підлоги:
- на лаги;
- на фанерну основу;
- на вже існуючу дерев’яну підлогу.
Укладання дошки підлоги на лаги. На підготовлену бетонну основу підлоги укладають водонепроникну поліетиленову плівку завтовшки 0,2 мм. Як лаги можуть використовуватися бруски перетином 50х100 мм, які кріпляться на бетонну основу за допомогою дюбелів перпендикулярно дошкам підлоги або за допомогою монтажних клинів та на відстані близько 50 см один від одного. Проміжки між лагами заповнюються утеплювачем.
Укладання дошки підлоги на фанерну основу. Як основа використовується вологостійка фанера товщиною не менше 18мм. Вона розрізається на лінії шириною від 40 до 60 мм і укладається по діагоналі майбутнім дошкам підлоги. Кріпляться фанерні смуги за допомогою шурупів (близько 15 шт/м2). Після закінчення укладання верхня поверхня фанерної основи має бути відшліфована.
Укладання дошки підлоги на вже існуючу дерев’яну підлогу. Якщо стара підлога забезпечує навантаження нового покриття, то він попередньо шліфується, потім на нього укладається поліетиленова плівка. Після виконання зазначених підготовчих робіт можна розпочати укладання дощок підлоги, при цьому вони повинні бути спрямовані перпендикулярно старим. Для більшої впевненості та підвищення міцності на старі дошки можна також укласти фанерні листи товщиною 12мм і на цю основу укладати дошку підлоги у будь-якому напрямку.
На наведеному нижче відеоролику показано технологію укладання дошки підлоги на лаги.